در يك سالي كه گذشت!

امروز يك سال از اولين نوشته‌اي كه در اين وبلاگ نوشتم ميگذره. باورم نميشه كه اين يك سال چقدر سريع گذشته. انگار همين ديروز بود كه داشتم در مورد اينكه شروع كنم يا نه فكر ميكردم و واقعيتش يكي از نگراني‌هام اين بود كه در اين موقعيتي كه هزاران وبلاگ هست و وبلاگهاي موجود سهم قابل توجهي از وقت مطالعات آنلاين دوستان را به خودشون اختصاص داده‌اند، قانع كردن خوانندگان به شروع كردن خواندن يك وبلاگ جديد كار دشواري خواهد بود و قطعن بدون خواننده انگيزه‌اي هم براي نوشتن نخواهد بود چرا كه هدف از نوشتن جدا از ارضاي نياز شخصي نوشتن، خوانده شدن هم هست و قطعن دانستن اينكه در آنسوي خط ديگراني هستند كه نوشته‌هاي تو رو ميخونن و در موردشون نظر ميدن بزرگترين انگيزه براي ادامه نوشتن هست.

نگراني كه البته با داشتن دوستان خوبي كه وقت ميگذاشتند و نوشته‌هام را ميخواندند و در موردشون نظر ميدادند و در برخوردهاي حضوري يا نوشته‌هاشون تشويق به ادامه نوشتن ميكردن به زودي رنگ باخت. به طوريكه مطابق گزارشي كه گوگل آنالتيك براي يك سال گذشته نشون ميده در اين مدت 1732 بازديد به همراه 2897 بازديد صفحات يا به عبارت ديگر به طور متوسط 1.67 صفحه در هر بار مراجعه به سايت ثبت شده است. كه در اين رابطه جا داره از همه دوستاني كه در اين مدت مطالبم را پيگيري ميكردن و چه با نظراتشون در بخش نظرات نوشته‌ها كمك كردن تا اشكالاتم را برطرف كنم يا با به اشتراك گذاري نوشته‌هام در فيس بوك به انتشارشون كمك كردن از صميم قلب تشكر كنم.

بايد اعتراف كنم كه متاسفانه نتونستم قولي را كه در نوشته گذشته چراغ راه آينده است دادم عمل كنم و لي اين به اين معني نيست كه فراموش كردم ولي وسواسم در آماده كرن يك مجموعه قابل قبول باعث شد كه مطالعات مفصلي در اين زمينه را شروع كنم كه البته از اونجاييكه اين مطالعات به موازات مطالعات تزم بوده با سرعت خوبي پيش نرفتن ولي در برنامه‌ام هست كه در آينده نزديك نوشتن را شروع كنم چرا كه خصوصن در شرايط فعلي لزوم چنين بحثي را حس ميكنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *