مهاجرت به استراليا – ۱

در طي دو سال و اندي كه اينجا هستيم خيلي از دوستان در تماس‌هاي تلفني يا از طريق ايميل به من يا ويدا جوياي اطلاعاتي در مورد قوانين و مقررات مهاجرت به استراليا و همچنين شرايط زندگي در اينجا بوده و هستند. هر چند در برخي موارد سوالات خيلي جزيي و مشخص بودند ولي در اكثر موارد در مورد كليات و روش اقدام و موارد اينچنيني بوده‌اند. از اونجاييكه اغلب سعي ميكنم وقتي سوالي ازم پرسيده ميشه مطالعاتي داشته باشم و پاسخي كه ميدم مستند و براساس مدارك باشه در نتيجه، اين سوالات متعدد باعث  شده كه اطلاعات ارزشمندي در اين خصوص جمع‌آوري كنم كه براي خودم هم جالب هستن. از يك طرف به دليل شرايط ويژه‌اي كه در كشور هست و هر روز تعداد بيشتري از دوستان متقاضي دريافت اطلاعاتي در اين زمينه هستند و از طرف ديگه در جستجوي وب فارسي اطلاعات چنداني به طور مشخص در مورد آخرين تغييرات صورت گرفته (حداقل تا اونجايي‌كه من جستجو كردم) وجود نداره و بيشتر مواردي كه هست توسط افراد يا شركت‌هايي هست كه در اين زمينه فعاليت ميكنن و متاسفانه اطلاعات كافي در وبگاهشون قرار نميدن. به همين خاطر تصميم گرفتم كه اطلاعاتي كه در اين زمينه جمع‌ آوري كردم را در قالب يك سري نوشته منتشر كنم.

هر چند نميدونم كه مجموعه اين موارد در چند بخش ارايه خواهد شد ولي براساس آنچه تابحال نوشته‌ام در بخش بعدي نگاهي خواهم داشت به آخرين تغييراتي كه از اول جولاي 2012 در نظام مهاجرتي استراليا اعمال خواهد شد. در بخش دوم شرايط زندگي در استراليا براساس تجربه شخصي و همچنين آمار و ارقام منتشر شده مورد بررسي قرار گرفته‌اند. در ادامه به شرايط و پيش‌نيازهاي اقدام براي مهاجرت و سپس گام‌هاي لازم و نحوه آماده‌سازي مدارك و نحوه برنامه‌ريزي براي اين موضوع خواهم پرداخت. به مرور مطالب ديگري را هم به اين فهرست خواهم افزود و سعي ميكنم براساس كامنت‌ها و سوالاتي كه مطرح ميشه مطالب مرتبط را هم اضافه كنم.

توضيح اينكه مطالب اين مجموعه براساس اطلاعات منتشر شده در سايت اداره مهاجرت و نيز خبرنامه‌هاي اين اداره هست كه به صورت منظم منتشر مي‌شوند. در جاهاي مختلف سعي خواهم كرد كه جهت دست‌رسي آسان‌تر به مطلب اصلي مراجع مطالب را به همراه لينك مرتبط در متن قرار بدم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *