وبلاگ نویسی در خواب؛

خیلی وقتها شده که وقتی ذهنم توی روز درگیر یه موضوعی هست توی خواب هم به همون موضوع فکر میکنم و باهاش کلنجار میرم. این موضوع خصوصا وقتهایی که دارم یه چیز جدید یاد میگیرم مشهود تره. جالب‌ترین تجربه‌ای که در این زمینه داشتم سال گذشته بود که به شدت درگیر کار روی متدولوژی تزم بودم و همزمان مشغول یادگیری مدلهای ریاضی و محاسباتی مربوطه‌. همون روزها عمل جراحی داشتم که با خاطرش بیهوشی کامل بهم دادند و چون عمل عصر انجام شد تا صبح فردا در حالت نیمه بیهوشی بودم و تمام اون شب کل فرمولها و پارامترهای معادلاتی که در روزهای قبل خونده بودم را مرور میکردم و در ذهنم مشغول حل مسایل مربوطه بودم. ولی اتفاقی که دیشب برام افتاد تجربه جدیدی بود.

از وقتی که دوباره شروع به وبلاگ نویسی کردم به صورت دایمی در برخورد با اتفاقات اطرافم و یا خواندن خبر یا مقاله‌ای در ذهنم شروع به نوشتن پستی در موردش توی وبلاگم میکنم هر چند خیلی هاش در همون مرحله رد میشه و بعضی ها هم که مورد قبول واقع میشن به دلیل گرفتاری (بخونید تنبلی) یا شاید هم وسواس زیاد در نوشتن در نوبت پیاده سازی قرار میگیره و مدتی طول میکشه تا از ایده به یک پست تبدیل بشه. حالا داستان دیشب چی بود؟ داشتم خواب میدیدم، بماند که خود خوابه متاثر از فیلمی سریالی که روز گذشته یا روزهای گذشته دیده بودم در مورد عملبات مخفی یک گروه از کماندوهای آمریکایی بود که من هم نمیدونم چطوری در جریان این کار قرار گرفته بودم و همونطور که گوشه اتاق (توی خواب) نشسته بودم و داشتم کارهای اونها را نگاه میکردم و به حرفهاشون گوش میدادم با خودم فکر میکردم که  عجب موضوع داغیه برای نوشتن یک پست در موردش. بعد داشتم دنبال تیتر میگشتم و اینکه چه چیزهایی را میشه نوشت. جالبه که با خودم فکر می‌کردم چطور بنویسم که نیان یقه‌ام رو بگیرن و به جرم افشای اسرار نظامی دودمانم رو به باد بدن.

در این گیر و دار بود که از صدای این ماشین‌های کندن آسفالت که پشت خونه در حال کار بود از خواب پریدم و تا مدتها به خودم و آنچه در خواب اتفاق افتاده بود میخندیدم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *