هويت آنلاين شما

چندي پيش مطلبي+ نوشتم در خصوص لزوم توجه به حفاظت از اطلاعات شخصي در محيط مجازي و اينكه با استفاده از داده‌هاي خامي كه فيس بوك و گوگل از فعاليت‌هاي آنلاين افراد جمع آوري كرده و به كمك ابزارهاي داده‌كاوي و تحليل داده‌ها امكانات بي نظيري فراهم شده كه بدون شك متقاضيان زيادي خواهد داشت و يكي از متقاضيان بالقوه اين داده‌ها كارفرماياني هستند كه قصد استخدام نيروي كار را دارند و با استفاده از شركت‌هاي واسط قادر خواهند بود تا قبل از دعوت از متقاضي براي مصاحبه جستجوي مفصلي در خصوص سوابق و علايق شخصي‌اش انجام دهند.

امروز در وبلاگ Harvard Business Review مطلبي خواندم كه به تفصيل به همين موضوع پرداخته بود. خلاصه توصيه‌هاي مطرح شده در آن متن از اين قرار بودند:

1- تلاش كنيد تا حد امكان تصويري كه از شما در دنياي مجازي وجود دارد هماني باشد كه شخصيت واقعي (غير آنلاين) شما هست.

2- از آنجاييكه امروزه اولين گام در بررسي سوابق شما جستجوي آنلاين مي‌باشد و با توجه به اهميت 10 نتيجه اول در موتورهاي جستجو و تاثير آنها بر فردي كه جستجو مي‌كند سعي كنيد با استفاده از روش‌هاي مختلف (نظير ثبت يك دامنه به نام خودتان) نتيجه جستجوي اسمتان را در موتورهاي جستجو نظير گوگل بالا بياوريد.

3- با استفاده از اينترنت در حوزه‌هاي مورد علاقه‌تان براي خود اعتبار كسب كنيد. اقداماتي نظير عضويت و حضور در انجمن‌هاي تخصصي مرتبط با حوزه‌هاي مورد نظر كمك بزرگي خواهند بود.

4- تصور نكنيد كه اعتماد به تنظيمات امنيتي روي شبكه‌هاي اجتماعي مانعي غير قابل عبور براي دست‌يابي به اطلاعات شما هستند.

5- مراقب عكس‌هايي كه از شما در دنياي آنلاين منتشر مي‌شود باشيد.

6- هرگز اين اشتباه را نكنيد كه چون شما زندگي سالمي در خارج از دنياي مجازي داريد در فضاي آنلاين هم همانطور به نظر مي‌رسيد.

اصل مقاله را مي‌توانيد در اينجا + مطالعه كنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *