خنده کرد و گفت در غمت بسوز …

صبح مثل همیشه فیس بوک را باز میکنی تا از حال و احوال دوستانت که هر کدوم یه جای دنیا هستن با خبر بشی. همین‌طور که میری جلو میبینی مرتضی تو استاتوسش نوشته:

امروز روز سختی بود خبری شنیدم که خیلی ناراحتم کرد. المیرا منتقل شد. امیدورام که روحش غرق در شادی باشه و خدا به دوست عزیزم، امیر صبر بده.

جدی نمیگیری و حتی اسمهای آشنایی که توی متن هم هست توجهت را جلب نمیکنه. قدری پایین‌تر میبینی که هدی عکسی گذاشته از جمع دوستانه‌ای که ۷ نفر و نصفی بوده و بعد از اومدنتون به استرالیا ۵ نفر و نصفی شده و زیرش نوشته:

یک روز با دوستان و امروز بی دوستان…..

یکدفعه انگار دنیا را رو سرت خراب کردن. باورت نمیشه چیزی را که خوندی. بر میگردی بالا و نوشته مرتضی را دوباره میخونی. تازه المیرا و امیر برات معنی پیدا میکنن. یک دفعه انگار زمان وایساده و دیگه نه چیزی میبنی و نه میشنوی فقط حس میکنی که تمام صورتت خیسه و تازه متوجه میشی که همونطور که داشتی به اون عکس نگاه میکردی و نوشته را میخوندی اشکهات سرازیر شده و نمیتونی جلوشون را هم بگیری. چنان تو شوکی که نمیدونی چیکار کنی، بلند میشی میزنی بیرون از دفتر، قدمی میزنی و دوباره بر میگردی پشت میزت و دوباره و دوباره اون متن را میخونی ولی هیچ چیز توش عوض نمیشه.

سعی میکنی خبری بگیری ولی فایده نداره، مجبوری صبر کنی تا ایران روز بشه و ارتباطها برقرار شن. با هر کس صحبت میکنی به این امید که درست نباشه و آرزو میکنی که همش زاییده ذهنت باشه که برای خودش از شباهت اسمها و اتفاقات قرینه سازی کرده باشه ولی متاسفانه درسته و المیرای عزیز دیگه در بین ما نیست. باورم نمیشه. ولی به قول صادق هدایت:

باری چه می‌شود کرد؟ سرنوشت پر زور تر از من است.

نظر در “خنده کرد و گفت در غمت بسوز …

  1. ‍پدرام جان هنوز نمیدونم تو اینجور مواقع چه حرفی بهترین حرف هست! شاید سکوت! همینقدر بگم که مو به تنم سیخ میشه وقتی میبینم کسی عزیزی را از دست میده. چه میشه کرد بازی روزگار را واقعا! امیدوارم عزیزت در آرامش باشه و تو هم بتونی آرام بگیری.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *