حل معماي قتل توسط …

فكر كنم 7-8 ساله بودم كه طلاهاي يكي از اقوام مورد سرقت واقع شد. در فاصله كوتاهي بعد از اون موضوع اين اتفاق براي دختر اون خانواده هم بوقوع پيوست و تا اونجاييكه يادمه و بعدها هم شنيدم به دليل اينكه تنها طلاها به سرقت رفته بودن احتمال اين ميرفت كه حتما سارق آشنا بوده و از محل نگهداري و مقدارشون اصلاع داشته. به همين خاطر و به اميد شناسايي سارق يادمه كه رفته بودن پيش يه آينه بين كه ميگفتن كارش حرف نداره و در نوع خودش بي نظيره! اونهم ازشون خواسته بود كه يه پسر بچه از فاميل را ببرن (حالا چرا طرف خودش نميگفت و بايد از زبان بچه گفته ميشد خدا ميدونه). دقیقا یادمه یه روز بعد از ظهری اومدن دنبالم و رفتيم اونجا پیش جناب آینه بین. ایشون هم يه آينه گذاشت جلو من و گفت چي ميبيني؟ من هم گفتم هيچ چي، خودم رو 🙂 طرف هم گفت نه خوب دقت كن ببين کسی یا جایی را نمی بینی؟ چون اتاق تاریک بود چیزی وافعا دیده نمیشد ولی بیشتر که دقت کردم گفتم دیوارهای پشت سرم را هم میبینم :D. طرف که دیگه داشت حوصله اش سر میرفت گفت خوب نگاه کن ببین یه مغازه مثلا طلا فروشي نميبيني که کسی بره توش. من هم گفتم نه. حالا از اون اصرار و از من انكار. بالاخره انقدر گفت كه من هم قانع شدم كه مثل اينكه يه مغازه اون تو ديده ميشه. الان كه فكر ميكنم احتمال ميدم براساس اصرارهاي اون و الغاي اين موضوع در ذهن من شايد براي خودم تصويرسازي كردم چرا كه حتي يه مغازه طلافروشي كه توي هفت حوض نارمك هم بود را ديدم و اسمش را گفتم. بعد هم اونها اون مغازه را زير نظر گرفتن و حتما طرف را بازخواست هم كردن (اين قسمتش را ديگه نميدونم) ولي خلاصه طلاها پيدا نشد كه نشد. به غير از اين موضوع چندين بار هم شاهد بوده‌ام كه افرادي كه ادعا مي‌كردند كه توانايي ارتباط با ارواح را دارند سعي كردند روح كسي را احضار كنند ولي به نظر من آنچه ميگفتن در بهترين حالت تصورات ذهني خودشون بود و نه حرفی از طرف فرد درگذشته.

امروز برنامه‌اي را مي‌ديدم كه اسمش The One بود و خيلي من را به ياد اين تجربيات انداخت. موضوع برنامه مسابقه‌اي است كه در آن كساني كه به گفته خودشان قابليت‌هاي ماورا طبيعي دارند و قادرند تا انرژي‌هاي موجود در محيط را درك كنند در موارد مختلف به آزمون گذارده مي‌شوند تا ميزان تسلطشان سنجيده شود. نكته جالب در مورد مسابقه دو داور آن هستند كه يكي كاملا به اين مقولات باور دارد و ديگري اصلا اعتقادي به اين موضوع نداشته و نتايج را با اصول احتمالات تحليل مي‌كند.

به عنوان مثال در بخشي از مسابقه اين افراد بايد در محل يك آپارتمان كه در دهه 70 قتلي در آنجا رخ داده بود حضور پيدا مي‌كردند و براساس دريافت‌هاي خود كه مبتني بر انرژي‌هاي باقيمانده در محيط و ارتباط با مقتول است جزييات قتل را (دليل ارتكاب، محل و نحوه وقوع) كه هيچ اطلاعي در موردش نداشتند تشريح مي‌كردند. جالب است كه تقريبا همه انگيزه را درست ميگفتند و بعضا در مورد محل و نحوه آن مواردي مي‌گفتند كه كاملا نشان‌دهنده حدسي بودن آنها بود. تنها كسي كه همه را درست گفت شخصي بود كه در همين موضوعات با پليس (البته در ايالت ديگري) همكاري داشت و به نظر من اصلا بعيد نيست كه قبلا در پرونده‌هاي پليس مطالعاتي در اين خصوص داشته بوده.

تجربه شخصي‌ام بهم ميگه كه اين موارد نميتونن وجود داشته باشن ولي در عين حال از نظر علمي نميتونم به طور قطع ايده وجود انرژي‌هاي ناشي از وقايع و اتفاقات را قبول كنم و نميتونم هم رد كنم چرا كه شايد دانش بشر هنوز به مرحله‌اي نرسيده كه بتونه دلايل كافي و قانع كننده له يا عليه اين موضوع به دست بده. هر چند موضوع كنترل قواي حسي يك شخص براي اثرگذاري بر يك موضوع خارجي مثلا تسكين درد در شخص ديگري برام قابل قبول تره.

پی نوشت: اگر از دوستان كسي هست كه تجربه‌اي در اين خصوص داره ممنون ميشم در زير اين نوشته به اشتراك بذاره.

23 نظر روی “حل معماي قتل توسط …

 1. من بچه بودم با دوستام احضار روح می کردیم. بابام هم یک مدت تلاش می کرد که هیپتوتیزم و اینها یاد بگیره. روی من امتحان می کرد. یک موقع هایی هم خوابم می برد. نمی دونم از روی حوصله سر رفتگی بود یا واقعا اون خوابم می کرد.
  این بود تجربه من

  • سلام اکبر جان. ممنون از راهنماییت. اتفاقا وقتی که پست چاکرای آقای مدیر را خواندم علاقمند شدم که حتما این کتاب را بخوانم. ولی براساس آنچه که خودت اونجا گفتی و اسم کتاب برداشتم اینه که چیزی شبیه کتاب دیگه ای است با عنوان مشابه که سالها قبل اگر اشتباه نکنم به ترجمه خانم خوشدل خواندم. موضوع اون کتاب هم هاله های انسان بود. شاید به همین خاطره که در پستم هم اشاره کردم که اون قسمت برام قابل قبول تره ولی موضوع مانایی این انرژی ها و ارتباط با عوالم و زمانهای دیگه کمی غیر قابل قبوله. با این حال این کتاب را حتما پیدا میکنم و میخونم.

 2. با سلام
  به نظرم در این مطلب نکات جالبی وجود دارد، البته مواردی که گفته ام نقطه نظرات شخصی خودم است و ممکن است نادرست نیز باشد. بنابراین خواهشمندم اگر چنین احساسی دارید مطلبم را نقد کنید تا بنده نیز با نقاط ضعف شناختی ام آشنا شوم.
  در اول شاید به نوعی نویسنده بیان کرده است که در دوران کودکی بر اثر ناآگاهی اجتماعی در مورد معنویت، مورد استفاده قرار گرفته است. بنابراین نگرش های چنین فردی آسیب دیده است و منطقی است که حالا او دنیا را با همان نگرشی نگاه می کند که در دوران کودکی به دست آورده است ولی در عین حال از آن احساسی که در کودکی داشته است لذت می برده و شاید دوست دارد که دوباره آن احساسات را ابراز کند ولی تجربه ی که به دست آورده است که به این احساسات با دید شک می نگرد و در درستی آن ها شک دارد بنابراین عقل به او دستور می دهد که احساسات را ابراز نکن، چون ممکن است همان وضعیت کودکی تکرار شود، چون اگر من دوباره هر چیزی را که احساس می کنم ابراز کنم ممکن است دیگران فکر کنند که من آدم پاکی هستم بنابراین ممکن است از من توقع داشته باشند که در مورد مسائل آن ها نیز اظهار نظر کنم و در نتیجه ولی ممکن است در همان وضعیت بد کودکی قرار بگیرم ولی باز نویسنده شک دارد و از دیگران تقاضا می کند که تجربیات خود را بیان کنند تا دوباره مطمئن شود که راهی که عقل به او پیشنهاد داده اشت و نیز پذیرفته است، درست است.
  به نظرم ابراز معنویت، یک نیاز است که شاید ناشی از تعلق خاطر انسان به محیط اطرافش باشد یعنی انسان دوست دارد بگوید که من می توانم دنیای اطرافم را احساس می کنم پس این دنیا وجود دارد و چون من می توانم آن را احساس کنم بنابراین من هم وجود دارم یعنی بین احساس و مسئله وجود یک رابطه وجود دارد، حال سئوال این است که آیا من می توانم هر وجودی را احساس کنم، به عنوان نمونه آیا مسئله ی دزدی که نویسنده گفته است او می تواند احساس کند، در پاسخ گفته می شود: نه! چرا؟ چون مسئله ی دزدی مسئله ی وجودی نویسنده نبوده است که بخواهد آن را احساس کند. حالا ممکن است که آن شخصی که در برنامه تلویزنی آمده و درباره ی گذشته اظهار نظر کرده است ممکن است به آن حدی از احساس وجود داشتن رسیده باشد که می تواند هم خودش و هم محیط موجود اطرافش را احساس کند. در این خصوص من کتاب های شیخ اشراق، شهاب الدین سهروردی را پیشنهاد می کنم که در آن حتی رابطه ی بین وجود و عشق را نیز بیان کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *