فرود اضطراري روي آب!

فرض كنيد مديرعامل شركتي در آمريكا هستيد و براي جلسه مهمي بايد به لندن بريد يا نه اصلا يه آدم معمولي هستيد كه به همراه همسر و بچه‌هاتون داريد براي يك هفته ميرين لندن تا اونجا جدا از تمام فشارها و استرس‌هاي كاري و شغلي كه اين روزها به دليل بحران مالي اخير كم هم نيستند، چند روزي را با خانواده خوش بگذرونيد. با خيال راحت توي هواپيما نشسته‌ايد و در حال پرواز روي اقيانوس اطلس هستيد كه پيامي با اين مضمون از بلندگوهاي داخل كابين پخش ميشه:

اين يك شرايط اضطراري است و ما تا دقايقي ديگر روي آب فرود اضطراري خواهيم داشت.

ميتونيد تصور كنيد كه چه حالي بهتون دست ميده و چه شرايطي داخل كابين بوجود مياد. مسافران كه مرگ را در چند قدمي خودشون ميبينن سراسيمه و هراسان هستند و شيون و گريه تنها صدايي است كه در اين لحظات به گوش مي‌رسد. در ميان همهمه مسافران كه در ميان اشك و اندوه خود سعي دارند تا به عزيزانشان كه در كنارشان هستند بگويند كه چه اندازه عاشقانه دوستشان داشته‌اند و دارند و يكي از مهمانداران در ميان كابين فرياد ميزند و سعي مي‌كند چيزي بگويد ولي گوشي شنواي حرفهاي او نيست چرا كه در آن لحظات آخر مسافران سعي مي‌كنند تمام توجه خود را به عزيزانشان و لحظات شيرين زندگيشان داشته باشند كه ناگاه مهماندار فرياد مي‌كشد كه:

پيام پخش شده خطايي بوده كه رخ داده و ما قرار نيست كه فرود اضطراري داشته باشيم!!

اگر فكر مي‌كنيد كه اين بخشي از فيلمنامه يك فيلم تخيلي هاليوودي است اشتباه مي‌كنيد چرا كه اين اتفاق در پرواز شركت هواپيمايي بريتيش ايرويز در مسير ميامي به لندن در روز شنبه 14 ژانويه 2012 روي داده است. جالب اينجاست كه شركت هواپيمايي بريتيش ايرويز در توجيه اين اشتباه فاحش بيان داشته كه اين موضوع خطاي مكانيكي نبوده و خدمه پرواز سهواً اقدام به پخش اين پيام نموده‌اند كه البته اين مهم به طور جدي پيگيري خواهد شد!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *